Běžecké poradenství

Vítejte na naší stránce! Jelikož jste klikli na běžecké poradenství, je nám jasné, že potřebujete s něčím poradit. Jsme zde, abychom vám pomohli najít to pravé běžecké vybavení, které odpovídá vašim potřebám a cílům. Naše poradenství je založeno na nejnovějších vědeckých poznatcích a dlouholetých zkušenostech, a proto vám můžeme nabídnout nejlepší možné řešení.

Zpevněný povrch vs. nezpevněný povrch:

Zpevněný povrch - asfalt, beton
NeZpevněný povrch - lesní cesty, skály,

Rozhodnutí, na jakém podkladu budete běhat, je klíčové. Ať už preferujete nezpevněný povrch, jako jsou trailové a lesní cesty, nebo zpevněný povrch, jako jsou asfalt a beton, máme pro vás specializované modely. Modely jako Brooks Divide nebo Hoka Challenger ATR představují skvělý kompromis pro ty, kteří hledají univerzálnost, ale zdůrazňujeme, že specializovaná obuv je vždy nejlepší volbou pro konkrétní terén.

Vedení chodidla/došlap:

Naše poradenství zahrnuje důkladnou analýzu vašeho došlapu, ať už je to pronace, supinace, nebo neutrální vedení chodidla. Nabízíme personalizované služby, včetně diagnostiky došlapu na běžeckém pásu v naší prodejně, nebo vám nabízíme možnost jednoduchého testu přes naši aplikaci.

Neutrální došlap:

Můžeme ho nazvat i správný, kdy je chodidlo od došlapu, přes fázi stání až po odraz vedené v tzv. ideální pozici. Znamená to, že koleno je vedené pod přímým, 90stupňovým úhlem.
Výhody – běžec nepotřebuje speciální podpůrné technologie (např. dynamic duomax) a má volnou ruku při výběru běžecké obuvi. Efektivita každého jednoho běžeckého kroku je na té nejvyšší úrovni. Pro běžce s neutrálním došlapem máme širokou nabídku obuvi, která zajišťuje maximální efektivitu a komfort při každém kroku. Kompletní seznam neutrálních silničních běžeckých bot najdete zde.

Pronace:

Je běžným běžeckým jevem. Jedná se o vedení chodidla pod úhlem menším než 90 stupňů.
Pro tyto případy je doporučeno používat běžeckou obuv, která obsahuje podpůrné technologie na vnitřní straně běžecké obuvi. Konkrétně se jedná o technologie pod úrovní klenby, které mají vlastnost pomoci a korigovat pronaci a tím zefektivňovat kvalitu běhu a zároveň eliminovat případná zranění. Kompletní seznam pronačních silničních běžeckých bot najdete zde.

Jsme odborníci na výběr běžecké obuvi, která pomáhá korigovat pronaci a zvyšuje tak kvalitu běhu a snižuje riziko zranění. Naše nabídka zahrnuje speciální modely pro každý typ došlapu. Naším cílem je, aby běžecká obuv přinášela radost z pohybu a zároveň chránila vaše zdraví. Jsme hrdí na to, že jako profesionální běžecká specializovaná prodejna, nabízíme nejen špičkové produkty, ale i odborné poradenství a podporu, které transformují vaše běžecké zážitky. Ať jste začátečník nebo zkušený běžec, náš tým vám je plně k dispozici, aby vám pomohl dosáhnout vašich cílů a ujistit se, že vaše vášeň pro běh je podpořena nejlepším možným vybavením. Pokud jste nenašli odpověď na vaši otázku, nebo potřebujete více informací, neváhejte nás kontaktovat. Těšíme se na vás na našem běžeckém blogu a YouTube kanálu pro další tréninkové tipy a recenze.

Poradí vám Patrik
Poradí vám Patrik

Otázky k běhu, výběru a nákupu

Po - Pia: 9:30 - 18:00